top of page

 Нейропсихологічна діагностика та корекція

нейрокорекція.jpg

Нейропсихологічна діагностика - це метод дослідження, що містить у собі певні завдання, вправи, проби, схожі на тестування.

Нейропсихологічна діагностика дає зрозуміти особливості розвитку дитини, а також побачити її актуальні та потенційні можливості. 

Кому призначається
Нейропсихологічна
Діагностика?

Діагностика потрібна діткам із складнощами в поведінці, якщо є зниження загальної працездатності, підвищена стомлюваність, заїкання, тики, імпульсивність, зниження уваги та пам’яті, недоліки у мовному розвитку тощо.  

Як відбувається

діагностичний

процес?

Діагностика проводиться в присутності батьків. 
Результати обстеження показують актуальний рівень розвитку вищих психічних функцій (мовлення, мислення, пам'ять, концентрація уваги). 

Результат
діагностичного

процесу?

По результатам діагностики батькам надається письмове заключення, рекомендації. Також проводиться бесіда під час якої пояснюються результати. За потреби може бути запропонований курс корекції, що розробляється індивідуально для дитини.

Нейропсихологічна корекція - це індивідуальна програма занять, яка розробляється на основі результатів діагностики з урахуванням класичних нейропсихологічних методів. 

заняття з нейропсихологом.jpg
  • Кожне заняття складається із спеціальних вправ, елементів дихальної гімнастики та тілесно-орієнтованої терапії. Також включаються вправи на розвиток просторових уявлень, довільності, корекція емоційно-вольової сфери, розвиток координації тощо. 

  • Спеціально підібрані вправи зміцнюють нейронні зв’язки у мозку  та сприяють формуванню нових, стимулюють роботу кори головного мозку, глибинних структур, півкуль мозку та їх взаємодію в цілому. Результат роботи буде проявлятись як в моторній (фізичній) сфері, так і в пізнавальній.

Нейропсихологічна корекція потрібна, якщо у дитини є: 


- зниження загальної працездатності, підвищена стомлюваність;
- порушення розумової діяльності;
- недоліки у мовленнєвому розвитку;
- зниження уваги та пам’яті;
- не сформованість просторових уявлень;
- недостатність контролю у процесі навчальної діяльності
- заїкання, тики 
- імпульсивність
- синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ)
- народився із пологовою травмою чи раніше терміну 
- неакуратний, незгарбний, занадто повільний 
- зазнає труднощів в освоєнні читання, письма, лічби 
- погано соціалізується, не вміє себе контролювати 
- відставання в розвитку

bottom of page